Заборона спалювання різного роду відходів на території селища
У Холминській ОТГ виникає проблема спалювання сухої рослинності та сміття. Аби унеможливити вчинення цього правопорушення, виконавчий комітет Холминської селищної ради звертається як до мешканців Холминської ОТГ так і до керівників підприємств, установ та організацій селища та сіл із застереженням,щодо категоричної заборони спалювання різного роду відходів на території селища, адже це дуже шкодить здоров’ю громадян і суперечить нормам діючого законодавства. Наголошуємо, що дим від горіння сухої трави і листя є дуже шкідливим, оскільки містить у собі отруйні речовини, які погіршує стан здоров’я мешканців. Це сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. А потрапляння у вогонь пластикового сміття робить дим особливо токсичним.
Так випалювання стерні, луків, пасовищ, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях, у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу згідно ст.77-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу:
За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях cільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу
- на громадян - від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу:
- на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
- на посадових осіб - від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, згідно ст.245 Кримінального Кодексу України “Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу" порушник може нести і кримінальну відповідальність.
Згідно ст. 52 «Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель» Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність осіб (керівників підприємств, господарств), які допускають спалювання сухої рослинності на своїй території.
Доцільно проводити утилізацію трав’яних залишків. Одним із методів утилізації може бути компостування – розкладання рослинних залишків без доступу кисню з утворенням компосту – однорідної органічної маси, яку можна використовувати в якості добрив. Найбільш цінною характеристикою компосту, як добрива вважається вміст у ньому великої кількості хімічних елементів, необхідних рослині для життя.