ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО
Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
З 1 жовтня 2021 року всі заклади охорони здоров’я України перейшли на оформлення електронних лікарняних.
Електронний лікарняний формується на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність, який лікар створює в електронній системі охорони здоров’я.
Сьогодні основний обсяг обігу листків непрацездатності – саме в електронному вигляді. Однак, у тому числі через війну, можуть виникнути обставини, коли лікар не може підтвердити тимчасову втрату працездатності в електронній системі охорони здоров’я, сформувавши медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Тоді він має право видати заповнений та оформлений паперовий бланк листка непрацездатності.
Разом з тим в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок, зокрема, на підставі даних паперового листка непрацездатності.
Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”, вказати його серію та номер і додати до заяви-розрахунку скановану кольорову копію паперового лікарняного.
Довідково
Випадки, в яких дозволяється видача паперових листків непрацездатності, передбачено пунктом 8 наказу Міністерства охорони здоров’я від 01.06.2021 № 1066 “Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність”.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області
Я пенсіонерка, проживаю разом із сином -військовослужбовцем, який зараз у полоні. Які документи потрібно подати для взяття на облік мого сина для надання пільг, якщо він не отримував посвідчення учасника бойових дій, але дані про нього є в реєстрі ветеранів?
Законодавством передбачено, що на підставі витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ) можуть надаватися пільги учасникам бойових дій, які, зокрема, перебувають на військовій службі (постанова Кабінету Міністрів від 13.12.2024 № 1420 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо використання витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни для отримання пільг деякими категоріями осіб”).
Тобто органи Пенсійного фонду України на підставі витягу з ЄДРВВ, який підтверджує пільговий статус учасника бойових дій, можуть внести інформацію про вашого сина (учасника бойових дій, який потрапив у полон) до Реєстру осіб, які мають право на пільги, та призначити йому пільги на оплату житлово-комунальних послуг.
Для оформлення пільг до органу Пенсійного фонду України вам потрібно подати:
- витяг з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ), який виданий за вашим запитом та підтверджує наявність у вашого сина статусу учасника бойових дій;
- заяву про внесення відомостей до Реєстру осіб, які мають право на пільги (постанова Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 №117);
- заяву про надання пільг (постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373)
або
- замість двох окремих заяв про внесення відомостей до Реєстру пільговиків та про надання пільг, за експериментальним проєктом, можна подати одну спрощену – про взяття на облік та про надання пільг (постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1395).
У заяві зазначаються реквізити банківського рахунка пільговика, на який здійснюватиметься переказ коштів.
Крім того, у зв’язку з перебуванням сина в полоні ви можете подати заяву довільної форми про виплату призначених пільг на свій банківський рахунок.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області