Холминська територіальна громада
Чернігівська область, Корюківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

Дата: 08.04.2025 11:08
Кількість переглядів: 48

Фото без описуЗа який період обчислюється середня заробітна плата для виплат у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням?

Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для страхових виплат, є 12 календарних місяців роботи перед місяцем, в якому стався нещасний випадок, за тим місцем роботи, де нещасний випадок мав місце.

Якщо людина працювала на підприємстві, де стався страховий випадок, менше 12 календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до останнього числа місяця).

У разі коли застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше ніж календарний місяць, середній заробіток обчислюється за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку.

Якщо ж у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку заробітку в людини з поважних причин не було взагалі, або страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата визначається, виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання права на страхову виплату. У разі коли тарифна ставка не встановлена, розрахунок проводиться з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленої законом на день настання права на страхову виплату.

Довідково

Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266.

 

Чи буде зараховано до мого стажу період здійснення підприємницької діяльності у 2001-2003 роках на основі торгового патенту, якщо я надам відповідну довідку з податкової?

Законодавством передбачено, зокрема, що періоди підприємницької діяльності до 01.01.2004, у тому числі із застосуванням спеціального торгового патенту, підтверджуються відповідними документами (спеціальним торговим патентом; документами про придбання спеціального торгового патенту – платіжними дорученнями, квитанціями установ банків, документами, що підтверджують поштовий переказ).

З урахуванням зазначеного, якщо буде надано підтверджувальні документи про здійснення у 2001-2003 роках підприємницької діяльності, зазначені періоди буде зараховано до страхового стажу.

Довідково
Питання врегульовано:

  • Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (пункт 4);
  • Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 № 1566/11846 (підпункт 2 пункту 2.1).

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

 

Чи враховується при перерахунку пенсії з 1 квітня працюючому пенсіонеру отримана заробітна плата?

Щоб врахувати заробітну плату, яку пенсіонер, працюючи, отримував після призначення чи попереднього перерахунку пенсії, мають бути дотримані дві умови.

Перша: після призначення / попереднього перерахунку пенсії пенсіонер набув не менше як 24 місяці страхового стажу. 

Друга: заробітну плату враховувати доцільно. Тобто заробітна плата, обчислена за всі періоди страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року до 28 лютого 2025 року або будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30 червня 2000 року (якщо людина надавала довідку про заробітну плату) та всі періоди страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року до 28 лютого 2025 року, є вищою, ніж та, що враховувалась для обчислення пенсії до перерахунку.  

Якщо після призначення пенсії пенсіонер набув 24 місяці страхового стажу, але зарплата є меншою, ніж та, з якої було обчислено розмір пенсії, то її враховувати не доцільно. Тож враховують тільки страховий стаж, набутий після призначення / попереднього перерахунку пенсії, а заробіток залишається без змін.

Важливо!

При обчисленні заробітку показник середньої заробітної плати (доходу), який було враховано під час призначення / попереднього перерахунку пенсії людини, не змінюється.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

Я – пенсіонер-медик, живу в селі, маю пільгу на оплату житлово-комунальних послуг. Моя пенсія на 1 січня 2025 року становила 3 726 грн, з 1 березня збільшилась до 4 650 грн. Чи буде мені продовжено виплату пільги?

Пільговик має право на отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг протягом 12 місяців із місяця визначення відповідного права, але не більше ніж до останнього дня календарного року (пункт 10 Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389).

Після закінчення зазначеного терміну автоматично визначається право на отримання пільг на новий період.

Медичні та фармацевтичні працівники, які працювали в сільській місцевості та проживають там після виходу на пенсію, мають право на пільгу в розмірі 100% знижки плати за житло з опаленням та освітленням у межах встановлених норм.

Пільга надається за умови, що середньомісячний сукупний дохід пільговика за попередні шість місяців перед місяцем визначення відповідного права не перевищує рівня доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2025 році – 4 240 грн).

Для визначення права на отримання пільги на наступний календарний рік (з січня 2025 року) Пенсійним фондом України враховуються доходи пільговика за III і IV квартали попереднього року.

Оскільки ваш середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали 2024 року не перевищив 4 240 грн, ви маєте право на пільги до 31 грудня 2025 року.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

 

У лютому я звільнився зі служби та звернувся до ТЦК для оформлення документів на пенсію по інвалідності. Однак військова частина, з якої звільнився, не надала ще довідку про моє грошове забезпечення. Чи призначать мені пенсію, якщо ТЦК передасть наявні документи без довідки військової частини?

Норми і порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців визначено Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб”.

Заяви про призначення пенсії, зокрема по інвалідності, подаються до органів Пенсійного фонду України через уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів (Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402).

Якщо для призначення пенсії підготовлено не всі документи, то спочатку подаються наявні документи, а ті яких не вистачає, подаються додатково.

Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі цих документів. При цьому, у разі відсутності всіх необхідних документів, Пенсійний фонд України повідомляє посадову особу уповноваженого органу про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії. 

Після надходження документів, які впливають на розмір пенсії і дають право на її підвищення, різницю може бути виплачено за минулий період, але не більше ніж за 12 місяців (відповідно до частини другої статті 51 Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб”).

Тож за умови, що поданих документів достатньо для визначення права на пенсію, вам її буде призначено, а після надходження додаткових документів – перераховано.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь