ВЕСНЯНІ НАДІЇ ХОЛМІВ
Автор: Олександр Гончар, Корюківська районна інтернет-газета "Маяк"
Посеред минулого тижня зранку в центрі селища Холмів, біля церкви, у сквері, на території ринку та в інших місцях кипіла злагоджена робота дорослих тутешніх жителів і школярів-старшокласників, які прибирали землю від сміття, опалого листя і гілок, встановлювали огорожі, садили дерева… Серед них трудився і місцевий священик Михайло Зорівчак, час від часу зі своєю організаторською підтримкою до гуртів працюючих приєднувався і голова об’єднаної територіальної громади Олександр Шевчик. На ходу керівник місцевого самоврядування відповідав і на запитання кореспондента районної газети – про останні новини життя громади, про актуальні зміни.
Олександр Іванович розповів, що після нещодавньої колегії облдержадміністрації відбулася і нарада голови ОДА з головами ОТГ області, на їх прохання. Там вони висловили усе, що думають, усе наболіле! Насамперед – про несправедливий розподіл додаткової дотації. Після цього голова ОДА дав доручення обласному департаменту фінансів – протягом двадцяти днів провести консультації з усіма головами ОТГ і райдержадміністрацій (у нашому районі – з О.Шевчиком, Р.Ахмедовим і О.Мірошниченком). За їх результатами буде прийнято відповідне рішення. Це вселяє певні надії.
Щодо критичної ситуації з селищною амбулаторією, яка склалася останнім часом, то тут теж є певні позитивні зрушення. Медичний заклад працює і навіть занесений у графік капітальних ремонтів у цьому році, за рахунок державних коштів. Голова громади у суботу відвідав селищне стаціонарне лікувальне відділення разом з депутатом обласної ради Володимиром Селянським. Побачили, що тут перебувають на лікуванні, лежать на ліжках десятеро хворих похилого віку. Ці люди кажуть, що у них нема можливості їхати лікуватися у районний центр та й місць для них там нема… Тому селищний заклад охорони здоров’я потрібно зберегти.
Далі у розмові з газетярем начальник фінансового відділу селищної ради Вікторія Баклажко повідомила, що вже є асигнування потреб на другий квартал цього року, загальна сума цих витрат зменшена проти першого кварталу. Прийняли рішення направити суму перевиконань бюджету ОТГ – до районного бюджету. І з цього перевиконання повністю забезпечили роботу своєї амбулаторії на ті місяці, що залишилося медичному закладу працювати у нинішньому, ще не реформованому стані. І значну суму дадуть у другому кварталі до райбюджету. Серед інших нагальних потреб – наповнення штатів працівників. Зараз в бюджетній сфері ОТГ мають 27 трудівників, це усіх (але без відділу освіти), у тому числі і сільських старост, діловодів та інших. Є вакансії економіста, заступника голови ОТГ. Напевне, знайдуться фахівці, що схочуть підставити своє плече для виконання важливих справ розбудови нової громади.
Фото Віталія Остапенка