Функції служби у справах дітей
В межах повноважень, з питань віднесених до компетенції Служби:
1. Організовує розроблення і здійснення в громаді заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.
2. Надає місцевим органам виконавчої влади й органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам практичну, методичну та консультаційну допомогу у вирішенні питань щодо соціально-правового захисту дітей та підтримки сім'ї, профілактики негативних проявів у дитячому середовищі.
3. Забезпечує у межах своїх повноважень здійснення контролю за додержанням законодавства щодо соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень.
4. Подає пропозиції до проектів регіональних програм, планів і прогнозів у частині соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей та підтримки сім'ї.
5. Безпосередньо займається розробленням проектів нормативно-правових актів, проводить їх експертизу.
6. Забезпечує функціонування сімей патронатних вихователів та здійснює контроль за їх діяльністю.
7. Організовує і проводить разом із іншими структурними підрозділами селищної ради, правоохоронними органами заходи щодо соціального захисту дітей, виявляє причини, що зумовлюють дитячу бездоглядність і безпритульність, та забезпечує організацію діяльності щодо їх усунення.
8. Забезпечує ведення обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, кандидатів в усиновлювачі, сімей потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти» та своєчасне і якісне внесення відповідних змін та доповнень до неї.
9. Виявляє, веде облік та формує особові справи дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та вживає заходів щодо їх соціально-правового захисту.
10.Здійснює моніторинг причин дитячої бездоглядності в Гребінківській селищній територіальній громаді та вживає заходів щодо їх усунення чи мінімізації. Співпрацює в цьому напрямку із суб’єктами соціальної роботи.
11. Бере участь у судових засіданнях з питань захисту прав дітей, здійснює представництво інтересів.
12. Забезпечує тимчасове влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування.
13. Збирає необхідні документи для надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.
14. Готує подання та проекти рішень органу опіки та піклування про надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.
15. Готує висновки про доцільність (недоцільність) повернення дитини батькам.
16. Збирає документи, необхідні для порушення питання про позбавлення батьківських прав батьків, які повернулися з місць позбавлення волі, у випадку неможливості передачі дитини для подальшого виховання матері, батькові, а також, коли після повернення з місць позбавлення волі або звільнення з-під варти батьки не звернулися із заявою про повернення дитини.
17. Бере участь у судових засіданнях з питань позбавлення та поновлення батьківських прав батьків та відібрання дітей від батьків.
18. Здійснює місцевий облік дітей, які можуть бути усиновлені, та складає анкети на них.
19. Надає консультації з питань усиновлення.
20. Складає акти обстежень їх житлово-побутових умов.
21. Готує документи для реєстрації народження підкинутої, знайденої дитини та подання їх органу реєстрації актів цивільного стану.
22. Бере участь при складанні Актів:
закладу охорони здоров'я та органу внутрішніх справ України про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я;
органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров'я про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку;
закладу охорони здоров'я та органу внутрішніх справ України про дитину, яку батьки (матір або батько), інші родичі або законний представник відмовилися забрати з пологового будинку, іншого закладу охорони здоров’я.
23. Здійснює заходи щодо захисту майнових та житлових прав дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
24. Подає органу опіки та піклування клопотання про необхідність звернення до суду з метою захисту майнових та житлових прав дитини, якщо батьки, опікуни, піклувальники не виконують рішення органу опіки та піклування.
25. Здійснює діяльність, пов’язану із захистом прав дитини, переміщеної з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.
26. Забезпечує організацію оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги й підтримки, та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, за кошти, передбачені на цю мету в бюджеті селища.
27. Проводить інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань, що належать до її компетенції, через засоби масової інформації.